Шановні моряки, ми продовжуємо консультувати і допомогати вам! У єдності наша сила. Слава Україні! 

Електронний кабінет моряка

У 2020 році більшість державних послуг перейшло в онлайн, як цього вимагає світова ситуація та COVID-19. Для моряків розроблено “особистий кабінет моряка” та низку інших сервісів, де послуги можуть бути надані у дистанційному форматі. Щоб скористатися особистим кабінетом моряку, необхідний електронний підпис.

Для підтвердження особистості в сервісах надання онлайн-послуг морякам вам необхідно оформити кваліфікований електронний підпис (або скорочено КЕП).

КЕП:

підтверджує вашу особу
дає можливість підписувати електронні документи
документи з цим підписом мають таку саму юридичну силу, як і підписані власноруч.

Варіанти цифрового підпису:
BankID (на основі ваших даних у банку)
MobileID (на основі вашого мобільного номера телефону надає оператор зв’язку)
GovID (на основі ваших даних у державних реєстрах, через національний додаток Дія)
Токен на фізичному носії (захищений файл, збережений на смартфоні, картці пам’яті та інших електронних носіях)

Як і де отримати цифровий підпис моряку?

Банки генерують її безкоштовно в особистому онлайн кабінеті або у відділенні банку. Сьогодні наступні банки видають підпис: ПриватБанк, Укрсиббанк, Ощадбанк, Альфа-Банк, ПУМБ, ОТП Банк. Низка інших банків готується до цього процесу. Цей спосіб найпростіший і найшвидший.

В органах МВС та ДПС – безкоштовно. Запис електронного підпису здійснюється на ID-картку (документ замість паспорта-книжки). ID-карту можна отримати у будь-якому паспортному сервісі України за тарифами держпослуг.

Якщо ви є користувачем контрактного номера обслуговування мобільного зв’язку, ви можете отримати КЕП на підставі MobileID у свого мобільного оператора. Умови отримання та використання залежать від оператора та вашого тарифного плану, що входять до пакету деяких контрактних тарифів.

Якщо ви не використовуєте жоден із перелічених вище сервісів, підпис можна отримати у офіційних постачальників електронних довірчих послуг. Список за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry. Вам потрібно пройти ідентифікацію, надати паспортні дані та номер платника податків, генерувати особистий та відкритий ключі та отримати кваліфікований сертифікат електронного підпису. Послуги можуть бути платними у деяких сервісах.

Зберігайте особистий ключ та пароль у таємниці.

Встановіть обмеження входу на пристрій зберігання підпису через PIN-код, відбиток пальця або сканер обличчя. Періодично оновлюйте свій цифровий підпис. А в разі втрати носія підпису – анулюйте стару та створіть нову.

!

Важливо

Не маєте часу цим займатися? Потрібна допомога морського агента?

Допоможемо в оформленні цифрового підпису і створенні кабінету мряка, укомплектуємо документи на подачу - все під ключ!

    Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.