Шановні моряки, ми продовжуємо консультувати і допомогати вам! У єдності наша сила. Слава Україні! 

Як стати моряком?

2022 став переломним для кожного громадянина України. Деякі вимушено виїхали за кордон, інші захищають нашу країну на передовій, треті пристосовуються до життя в нових реаліях, здобувають нову освіту, змінюють роботу.

Менеджери нашої компанії щодня консультують сотні людей з питань отримання морських документів та працевлаштування у морі. Для себе ми наголосили, що почастішали такі запити:

  • Як стати моряком?
  • До якого віку можна ще перепрофілюватися?
  • Які морські спеціальності є?
  • Які документи потрібні, щоб стати моряком?

Тут немає нічого дивного, адже багато хто чує про те, що бути моряком це мати високооплачувану роботу у вітчизняних та іноземних судновласницьких компаніях, яка затребувана у будь-який час.

Виходячи з кількості запитів, що збільшилася, ми вирішили в цій статті розповісти більше про те, що потрібно зробити, щоб працювати в морі і які є найбільш швидкі варіанти стати «моряком».

Почнемо з того, що цю професію треба любити, оскільки робота у морі важка. Важливо знайти і вибрати те, що вам більше до вподоби. Ми розглянемо з вами напрямки флоту та морські спеціальності, які можна освоїти у найкоротший термін.

Для початку можете визначитися з напряму флоту, на якому хотіли б працювати:

  • Торговельний флот. Судна, які перевозять вантажі різного роду. У торговельному флоті судна поділяються на типи: Container ship, Ro-Ro, Lo-Ro, Bulk carrier, Oil tanker, Chemical tanker, Gas tanker, General Cargo і т.д.
  • Офшорний флот. Судна, які виконують різні проекти з нафтовидобутку, газовидобутку, прокладання комунікацій, днопоглиблення, будівництва гідроспоруд і так далі. Особливістю цих судів і те, що виконують роботу на певній ділянці.
  • Пасажирський флот. Судна, що зайняті перевезенням пасажирів. Це можуть бути судна для рейсових пасажирських перевезень, круїзні судна, яхти.

Наступне, що потрібно обрати – спеціальність.

Пасажирський флот – найбільш популярний вибір для тих, хто вирішив поміняти сухопутну професію на морську. Тут налічується сотні різних спеціальностей. Кожен може знайти професію, що підходить під його навички та вміння.

Наприклад, на круїзних суднах понад 1000 осіб обслуговуючого персоналу: офіціанти, кухарі, бармени, музиканти, сантехніки, теслярі, електрики, адміністратори, прибиральники, мийники скла, маляра, аніматори, інструктори, фотографи, системні адміністратори, охорона, вантажники, та консультанти в магазині, лікарі, медсестри та ще багато різних професій.

Для того, щоб приступити до роботи на пасажирському флоті потрібні професійні навички та мінімальний набір документів, з яким ви можете ознайомитись, перейшовши за посиланням нижче.

Безкоштовна консультація

Також ви можете отримати безкоштовну консультацію
у наших менеджерів. За потреби заповніть форму на сайті
або передзвоніть нам.

    Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.

    Торговий і офшорний флот не так обширні спеціальностями, на які можна швидко перепрофілюватися, т.к. найчастіше максимальна кількість екіпажу на судні варіюється в районі 22 осіб: офіцерського та рядового складу.

    Давайте розглянемо основні професії серед рядового складу: моторист, матрос, зварювальник, електрик, токар, кухар, помічник кухаря, стюард. Це основні спеціальності, які можна отримати за короткий термін 6-9 місяців.

    Навчання з цих напрямків відбувається у морських навчально-тренажерних центрах.

    Декілька акредитованих навчально-тренажерних центрів, які навіть у воєнний час не припинили навчати морських фахівців:

    • Морський тренажерний центр “Адмірал”. м. Одеса вул. Велика Арнаутська, 15
    • Навчально-тренажерний центр “Альфа-трейнінг”. м. Одеса, вул. Жуковського 26/28.
    • Центр підготовки моряків “Авант”. м. Одеса, проспект Шевченка 12

    Після навчання необхідно буде отримати робочі документи та можна приступати до роботи.

    З питань отримання робочих документів та навчання рядового складу
    ви можете проконсультуватися зі спеціалістом нашої компанії.
    Заповніть форму або передзвоніть нам.
    Будемо раді допомогти!

    Рибальський флот має у складі своєї суднової команди більше рядових спеціальностей, ніж торговий флот. Крім матросів, мотористів, електриків, кухарів та зварювальників, тут додаються такі спеціальності як: рефрижераторний моторист, матрос обробник, оператор лінії, роздільник, пакувальник тощо. За цими спеціальностями також необхідні більше навички, ніж спеціалізована освіта та документи, тому для того, щоб отримати роботу, потрібно мінімальний комплект документів.

    Понад 10 років наші фахівці консультують моряків та здобули колосальний досвід. Спираючись на потреби ринку морських фахівців, ми підкажемо які спеціальності більш затребувані та високооплачувані, в яких спеціальностях потрібно мінімальне знання англійської мови, де дешевше і комфортніше пройти навчання і як не залишитися за бортом після навчання. Вам потрібен результат – ми допоможемо його досягти!

    Залишились питання?
    Ми з радістю допоможемо!

    Опишіть коротко свою ситуацію та отримайте відповідь

      Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.