Шановні моряки, ми продовжуємо консультувати і допомогати вам! У єдності наша сила. Слава Україні! 

Послужна книжка

Послужна книжка є основним документом під час внесення та підтвердження досвіду роботи, отриманого моряком на судні. Також у послужній книжці є записи про судноремонтні роботи та кількість днів несення вахти. Послужна книжка безстрокова.

Послужна книжка немає терміну закінчення.

Важливо

Морська інспекція з підготовки та дипломування моряків (ІПДМ) приймає заявки на отримання послужної книжки через електронний кабінет моряка. Вартість бланку складає 996 грн. Орієнтовний час виготовлення – 14-20 днів. Послужну книжку відправлять на відділення “Нової пошти”, вказане на етапі формування заявки в особистому кабінеті.

ПОТРЕБУЄТЬСЯ ДОПОМОГА ПРИ ЗАМОВЛЕННІ ПОСЛУЖНОЇ КНИЖКИ?
Можемо зробити це за вас!

 • оцифрувати наявні документи;
 • завантажити в електронний кабінет (створити його, якщо такого немає);
 • сформувати та зареєструвати заявку на послужну;
 • показати, як користуватись електронним кабінетом самому.

Всього 600 грн.

НАВІЩО МОРЯКАМ ПОТРІБНІ ПОСЛУЖНІ КНИЖКИ?

 • На судні. У документ записується контракт та вказується посада, періоди рейсів, райони плавань, назви суден, їх типи, прапори, реєстраційні номери, тоннаж, типи та потужності силової та енергетичної установок, дані капітанів та компаній, яким належать судна, суднові печатки.
 • У крюїнгу. завдяки їй підтверджується наявність досвіду та відомостей про колишні морські контракти.
 • В інспекції з дипломування моряків.є основним документом, що підтверджує стаж для отримання звань, оскільки його вважають за послужною книжкою.
 • У дипломно-паспортному відділі адміністрації порту використовується підтвердження стажу і внесення їх у архів як доказ виконання вимог за наказами присвоєння робочої кваліфікації.
Важливо

Морський стаж вважається виходячи з даних у послужній книжці моряка. При цьому дані у послужній книжці повинні відповідати записам у паспорті моряка і навіть у закордонному паспорті. Перед подачею в ІПДМ на перевірку стажу по перевірці чи збігається вся інформація в цих документах.

Морський стаж рахується виходячи з даних у послужній книжці моряка. При цьому дані у послужній книжці повинні відповідати записам у паспорті моряка. Якщо ви сумніваєтеся у коректності записів у своїй послужній книжці, запишіться до нас на консультацію, і досвідчений менеджер перевірить їх.

Які потрібні документи для отримання надання послуг?

Послужна книжка оформляється в Інспекції з підготовки та дипломування моряків. Подача здійснюється лише в електронному вигляді через особистий кабінет моряка.

Для оформлення послужної книжки потрібні такі документи:

 • Внутрішній паспорт;
 • Закордонний паспорт для написання латинськими літерами ПІБ;
 • Паспорт моряків (тут докладніше)
 • Робочий диплом (за його відсутності можна оформити послужну книжку, додавши сертифікат "Ознайомлення, початкова підготовка та інструктаж з питань безпеки" та довідку з навчального закладу про проходження навчання);
 • Електронне фото на документи або фото 3х4 см. Обов'язково в білій сорочці.
Важливо

Для подачі документів через електронний кабінет моряка вам буде потрібний цифровий підпис. Найпростіший і безкоштовний спосіб оформити підпис – зробити це за допомогою BankID. Чи зможемо допомогти це зробити у нас в офісі.

ПОТРІБНА ДОПОМОГА В ОТРИМАННІ ПОСЛУЖНОЇ КНИЖКИ?

Доручіть це нам!

  Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.