Шановні моряки, ми продовжуємо консультувати і допомогати вам! У єдності наша сила. Слава Україні! 

Сертифікати робочої кваліфікації

Основні робочі посади прописані у конвенції та мають на увазі наявність робочого диплома, що підтверджує кваліфікацію моряка. З переліком посад за якими потрібен робочий диплом ви можете ознайомитись у розділі «Робочий диплом».

Що ж робити, якщо посади немає у переліку конвенційних?

До таких посад відносяться: messman (помічник кухаря), assistant steward (помічник стюарда), carpenter (столяр, тесляр) тощо. Такі посади називаються не конвенційними, і робочий диплом цим морякам не потрібно. У разі, коли робочий диплом не потрібен, роблять звані сертифікати робочої кваліфікації.

Сертифікати робочої кваліфікації – це той самий курс навчання для морського спеціаліста, лише за скороченою програмою, без видачі навчального диплома професійно-технічної освіти.

Які існують сертифікати робочої кваліфікації і як їх отримати?

Сертифікат зварювальника (ships welder)

Сертифікат, який свідчить про те, що людина пройшла курси суднового зварювальника за прискореною програмою відповідно до вимог та положень правил конвенції MLC 2006 з останніми поправками. У курс включені роботи зі зварювальним апаратом, курс з техніки безпеки та роботи зі зварювальним апаратом. Як правило, такий сертифікат оформляють моряки, які йдуть працювати на суміжних посадах таких як моторист – зварювальник, матрос – зварювальник. Також, коли посада передбачає виконання зварювальних робіт. Отримати сертифікат робочої кваліфікації зварювальника – спрощений варіант отримання додаткової кваліфікації, без значних витрат часу та грошей. Сертифікат дозволяє отримати паспорт моряка, без наявності робочого диплома та морської освіти.

Сертифікат суднового токаря (ships turner)

Підтверджує кваліфікацію моряка та свідчить про те, що моряк пройшов короткий курс з виконання токарних робіт, техніки безпеки при роботі з токарним верстатом відповідно до вимог та положень MLC – 2006 з останніми поправками. Сертифікат потрібен морякам, посада яких є суміжною, наприклад, моторист-токар або морякам, які їдуть на виконання судноремонтних робіт або будівництво суден. Сертифікат дозволяє отримати паспорт моряка без робочого диплома або морської освіти.

Сертифікат маляра (ships painter)

Сертифікат видається особам, які пройшли курс підготовки з малярських робіт, інструктаж з техніки безпеки в роботі з піскоструми та пульверизаторами, відповідно до правил та вимог MLC 2006 з останніми поправками. Сертифікат потрібен морякам, посада яких передбачає виконання фарбувальних робіт, членам ремонтних бригад, що виконують малярські роботи, працівникам верфей, які виконують судноремонтні або суднобудівні роботи. На підставі сертифіката маляра можна отримати в адміністрації морського порту паспорт моряка без робочого диплома чи морської освіти.

Сертифікат столяра (Carpenter)

Сертифікат робочої кваліфікації, який видається особам, які закінчили навчання з виконання робіт з деревом та отримали інструктаж з техніки безпеки під час роботи з деревообробними інструментами. Такий сертифікат потрібен морякам, які працевлаштовуються на пасажирський флот, яхти чи верфі для робіт із оновлення, реставрації чи виготовлення дерев’яних виробів на судах. Сертифікат дозволяє отримати паспорт моряків без робочого диплома або морської освіти.

Адміністратор судновий (ships administrator)

Найпоширеніший сертифікат, оскільки має дуже короткий курс навчання. Адміністратор судновий – неконвенційна посада. Цей сертифікат оформляють моряки, які хочуть отримати паспорт моряка без робочого диплома та морської освіти. Як правило, такі моряки працюють на пасажирському флоті на різних посадах, що не потребують додаткових документів, крім STCW 95 та паспорта моряка. Судновий адміністратор відповідає за адміністрацію одного із підрозділів на пасажирському флоті. До курсу входить короткий перелік інструктажу з техніки безпеки та роботи на пасажирському флоті, менеджмент персоналу.

Помічник кухаря (messman)

Неконвенційний сертифікат робочої кваліфікації, який свідчить про те, що моряк пройшов короткий курс роботи на посаді помічника кухаря, отримав інструктаж з техніки безпеки, суднової гігієни та гігієни харчування. Сертифікат оформляють моряки, які планують обіймати посаду помічник кухаря на судах торговельного флоту. За сертифікатом робочої кваліфікації помічника кухаря можна отримати паспорт моряка без робочого диплома або морської освіти.

Помічник стюарду (assistant steward)

Сертифікат робочої кваліфікації, який підтверджує, що моряк прослухав курс по роботі на торговому та пасажирському судні на посаді помічник стюарду, пройшов техніку безпеки та освоїв основні та базові навички роботи, як помічник стюарду. Сертифікат дозволяє оформити паспорт моряка без наявності робочого диплома та морської освіти. Це другий сертифікат за популярністю. Усі лідируючі пасажирські компанії, при працевлаштуванні на судно до департаменту сервісного готельного персоналу, вимагають його наявність.

Кран оператор (Crane master)

Сертифікат робочої кваліфікації, курс якого складається з навчання на симуляторі судового крана, правил роботи та техніки безпеки на кранах. Такий сертифікат вимагають судновласники, на судах яких використовують крани для вантажно-розвантажувальних робіт, а також судноплавні компанії офшорного флоту. Робота з кранами – найчастіше прерогатива матросів та боцманів, ці посади мають на увазі наявність робочого диплома, але додатково проходять окремий курс кран оператора суднового.

Помічник офіціанта (assistant waiter)

Сертифікат робочої кваліфікації. Курс навчання складається з правил та норм роботи на пасажирському судні на посаді помічника офіціанта. Освітні теми, включені в курс: сервірування столу, допомога офіціантам у подачі страв, контроль за чистотою, гігієна харчування, натирання та розміщення столових приладів, дотримання стандартів сервісу. Сертифікат потрібен морякам, які планують роботу на пасажирських та офшорних судах у відділах food and beverage services. За сертифікатом помічник офіціанта можна отримати паспорт моряка без наявності робочого диплома або морської освіти.

ВАМ ПОТРІБНА ДОПОМОГА В ОФОРМЛЕННІ CЕРТИФІКАТІВ РОБОЧОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ?

Якщо у вас виникли питання щодо процесу атестації, вимог до атестуючих, щодо запису на атестацію та отримання сертифікатів, залиште запит або зателефонуйте нам на гарячу лінію

Ми допоможемо оперативно та швидко отримати сертифікат робочої кваліфікації.

    Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.