Шановні моряки, ми продовжуємо консультувати і допомогати вам! У єдності наша сила. Слава Україні! 

Розповсюдженні питання щодо оновлення та отримання робочих документів

Часті питання моряків

 • Питання

  Де можна отримати робочий диплом моряків?

  Відповідь

  Робочий диплом можна отримати у дипломно-паспортному відділі адміністрації морського порту, який на даний момент працює в Одесі, Ізмаїлі, Херсоні, Маріуполі. Також, робочий диплом (і підтвердження до нього) кожен морський фахівець може завантажити у мобільному додатку "електронний кабінет моряка", зайшовши до свого профілю.

 • Питання

  Хто може здобути робочий диплом морської спеціалізації?

  Відповідь

  Робочий диплом моряка може отримати спеціаліст, який пройшов навчання за обраною спеціальністю, практичну підготовку та отримав усі необхідні для присвоєння обраної посади документи та подав заявку до дипломно-паспортного відділу адміністрації морського порту. Перелік документів, необхідний для присвоєння різних посад, ви можете знайти на нашому сайті.

 • Питання

  Яка має бути освіта для присвоєння звання штурман?

  Відповідь

  Для присвоєння звання штурман має бути освіта не нижче молодшого спеціаліста за спеціальністю “Судноводіння”.

 • Питання

  Чи потрібно отримувати робочий диплом кухареві для роботи в морі?

  Відповідь

  Для роботи кухарем на судах необхідно отримати робочий диплом кухаря суднового.

 • Питання

  Чи обов'язковий робочий диплом для роботи у морі?

  Відповідь

  Для роботи в морі робочий диплом морського спеціаліста є обов'язковим документом більшості посад. Є посади, які не вимагають наявність робочого диплома: мессмен, стюард, кадет.

 • Питання

  Чи потрібно отримувати робочий диплом під час практичної підготовки?

  Відповідь

  Для студентів та курсантів робочий диплом для напрацювання стажу не потрібен. Але буває, що компанії просять наявність дипломів рядового складу для подальшого працевлаштування на позицію кадет або практикант.

 • Питання

  Чи можна отримати без навчального диплома робочий диплом?

  Відповідь

  Без навчального диплома робітник одержати неможливо.

 • Питання

  Який робочий диплом необхідно отримати для роботи штурманом на танкері?

  Відповідь

  Для роботи штурманом на танкері потрібен робочий диплом штурмана, ГМЗЛБ і робочий диплом для проведення вантажних операцій на танкерах.

 • Питання

  Скільки має бути стажу для присвоєння посади капітана?

  Відповідь

  Для початку треба зрозуміти яко капітана: далекого плавання, малого чи капітана малотоннажного судна. Розглянемо, що ваш варіант це капітан далекого плавання. Для присвоєння посади капітана далекого плавання потрібно 18 місяців у посаді старшого помічника, на судах понад 500 р.т. у далекому плаванні.

 • Питання

  Чи обов'язково оновлювати свої робочі документи раз на 5 років?

  Відповідь

  Оновлення робочих документів раз на п'ять років є обов'язковим лише для офіцерського складу, для рядового складу оновлення не передбачено так як робочий диплом рядового складу є безстроковим.

 • Питання

  Що потрібно зробити, щоб оновити підтвердження свого робочого диплома?

  Відповідь

  Для цього треба оновити всі сертифікати, кпк, підтвердити за стажем або здати гкк і отримати нове підтвердження.

 • Питання

  Як отримати робочий диплом, якщо у моєму місті не працює дипломно-паспортний відділ адміністрації порту?

  Відповідь

  Для цього потрібно приїхати до одного з міст, в якому працює дипломно-паспортний відділ адміністрації морського порту, а саме Одеса, Ізмаїл, Херсон, Маріуполь.

 • Питання

  Чи потрібна реєстрація в електронному кабінеті моряка для отримання робочого диплома?

  Відповідь

  У межах програми держава в смартфоні, весь документообіг поступово перетікає в електронний формат. Так не оминуло це й моряків. Тому сьогодні ви можете отримати робочий диплом, який можна завантажити через особистий кабінет моряка з qr кодом. Відповідно для цього необхідно спочатку зареєструвати особистий кабінет, і подати заявку через нього.

 • Питання

  Чи можна отримати робочий диплом, якщо немає послужної книжки моряка?

  Відповідь

  До переліку обов'язкових документів для отримання робочого диплома належить наявність послужної книжки моряка. Отже, послужна потрібна обов'язково.

 • Питання

  Як дізнатися, чи достатньо у мене стажу для оновлення підтвердження до робочого диплома?

  Відповідь

  Для цього ви можете звернутися до нас, і ми проконсультуємо вас за стажем. Або можете вивчити нормативно-правову базу, на підставі якої адміністрація видає робітники і порівняти з вашим досвідом для того, щоб зрозуміти чи вистачає вам стажу.

 • Питання

  Як дізнатися, чи достатньо у мене стажу для присвоєння нового звання?

  Відповідь

  Присвоєння є простим коли стаж який був напрацьований правильно оформлений, згідно з усіма вимогами інспекції та адміністрації морського порту. Якщо у вас є сумніви щодо цього, запишіться до нас на консультацію і ми усно чи письмово надамо вам відповідь на ваше запитання. Але для цього треба бачити усі документи.

 • Питання

  Чи потрібний робочий диплом для роботи на пасажирському флоті?

  Відповідь

  Дивлячись, яку позицію ви плануєте займати на пасажирському флоті. Якщо це позиції обслуговуючого персоналу, то диплом не потрібен робочий диплом. Але якщо ви займатимете позицію рядового або офіцерського складу, то наявність робітника обов'язково.

 • Питання

  У який термін можна отримати робочий диплом?

  Відповідь

  Все залежить від того, на якому етапі. Якщо у вас немає нічого, то готуйтеся до того, що процес буде дуже довгим і вимагатиме засвоєння знань, нових навичок і практичних напрацювань.

 • Питання

  Чи є можливість отримати морський робочий диплом дистанційно?

  Відповідь

  Все залежить від того, який робітник ви робите і що вам не вистачає для отримання робочого диплома. Найпростіший варіант це звернутися до нашої служби підтримки, і ми проконсультуємо які процеси можна зробити дистанційно, а які вимагатимуть вашої особистої присутності сил та енергії).

 • Питання

  Чи можна отримати робочий диплом матроса без стажу?

  Відповідь

  Для отримання робочого диплома матроса стаж потрібен 2 місяці на посаді матрос-практикант. Цей стаж є невід'ємною програмою процесу навчання, тому вона у вас є 100%, можливі варіанти коли вона просто не зафіксована в послужній книжці моряка.

Задати питання

Вашого питання немає у списку?

  Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.

  Вам потрібна допомога у оформленні робочих дипломів?

  Укомплектуємо документи та допоможемо отримати у потрібні терміни

   Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.