Майже всі моряки стикалися, або хоча б чули, про складання електронного тестування при працевлаштуванні.
Найпопулярнішим онлайн-тестом сьогодні є Marlins test. Проте, крім нього, існує чимало інших тестів, які доведеться складати, якщо є бажання працювати на закордонних судах. Сьогодні розберемо тест, який починаючи з 1995 року завоював лідируючі позиції у більш ніж 350 світових компаній.
CES тест використовують провідні судноплавні компанії світу для визначення оцінки знань членів екіпажу. Простота та зручність тесту, що не потребує додаткових ресурсів та встановлення програмних продуктів, мінімальна кількість помилкових висновків, дають компаніям 100% впевненості в кандидаті, його професійних навичках та знаннях англійської мови.
CES займає друге місце за популярністю після Marlins test, але за складністю йому не тільки не поступається, але навіть перевершує його. Включає різноманітні завдання, спрямовані на перевірку граматики, розуміння англійської мови на слух і знання спеціалізованих морських термінів. Тест влаштований таким чином, що інтелектуальна система сама визначає слабкі сторони тестованого, періодично ставлячи питання, подібні до тих, які система оцінки отримала невірні відповіді. Таким чином, система визначає слабкі сторони кандидата та дає можливість максимально реалістично оцінити його знання.
Також, спеціально для того, щоб у кандидата не було можливості запам’ятовувати алгоритми та повторювані питання, система рандомно визначає типи та напрямки тестових питань.
Прохідним балом у здачі CES тесту в багатьох компаніях є 65%-70%. Крім цього, варто звернути увагу, що у провідних судновласницьких компаніях встановлюється, крім мінімального прохідного балу, ще й питання, помилки у відповідях на які вважатимуться вирішальними. Це означає, що навіть якщо ви набрали прохідний бал по здачі тесту, але припустилися помилки в цих питаннях, – тест не складено.
Сьогодні до бази Ces тестів входить понад 6500 тис питань (і це лише з STCW).
Всі питання, що входять до CES тест, відповідають певній посаді та типу судна, на якому належить працювати моряку. При цьому вони дійсно спрямовані на перевірку глибини знань, так що доведеться добре підготуватися до складання тесту.
У листопаді 2021 року Міністерством Транспорту та Інфраструктури України впроваджено систему тестування моряків на підставі CES 6.0 (Crew Evaluation System 6.0).
Ще недавно тест проходили тільки моряки які йшли в рейс і використовували тест для визначення рівня підготовки. Минулого року, за підтримки Міністерства Інфраструктури, тест ввели як експериментальний продукт, за допомогою якого Інспекція з питань підготовки та дипломування моряків визначає кваліфікацію моряка на іспиті ДКК. В рамках експериментальної програми, CES тест зарекомендував себе позитивно з усіх боків і вже, починаючи від 21 лютого 2022 року, стає єдиним тестом для перевірки знань осіб, які претендують на оновлення підтвердження до свого робочого диплома або присвоєння нового звання.
На іспиті моряку надається 60 хвилин для відповіді на 60 запитань. Питання підібрані одразу за всіма напрямками, згідно з посадою, яку моряк привласнює чи підтверджує. Результати тесту можна отримати одразу після проходження тесту.
Сфера морського дипломування та підготовки моряків зробила швидкий крок на шляху до вдосконалення та цифровізації, згідно з останніми тенденціями міжнародного ринку праці. Тим самим, в черговий раз показавши всьому світові та міжнародній спільноті, що ми йдемо вперед і прагнемо бути кращими та надійними партнерами, а наші моряки – професіонали, яких цінують у всіх судноплавних компаніях світу.
Опишіть коротко свою ситуацію та отримайте відповідь