Шановні моряки, ми продовжуємо консультувати і допомогати вам! У єдності наша сила. Слава Україні! 

Танкерні документи

Починаючи працювати або пропрацювавши в морі якийсь час, моряк стикається з вибором флоту, на якому будуватиме свою морську кар’єру. Ви можете вибрати торговий флот, пасажирський або зупинити свій вибір на танкерному флоті.

Якщо ви вирішили будувати кар’єру на танкерному флоті, повинні враховувати, що працевлаштування на танкерах відрізняється високими вимогами до кандидатів та їх морських документів. Навіть якщо спеціаліст має диплом про морську освіту та необхідні для його посади робочі документи, перед прийняттям на роботу йому наполегливо порекомендують пройти додаткові навчальні курси та отримати танкерні робочі документи. Такі вимоги існують у зв’язку з тим, що вантажі, що перевозяться танкерами, мають властивості вибухати або спалахувати. Обслуговуючий персонал повинен бути готовим до постійних перевірок та суворого контролю. Найменша помилка може призвести до загибелі людей або масштабної трагедії.

Сертифікати для роботи на танкерному флоті

Морські сертифікати підтверджують практичну підготовку моряків, рівень його професійної кваліфікації. Вони є обов’язковими для зарахування до команди та роботи на судні.

Список сертифікатів для моряків відрізняється залежно від посади. Однак, існують такі напрями в навчанні, які потрібні тільки морякам, які працюють на танкерному флоті.

Танкерний робочий диплом

Для роботи на танкерному флоті моряку обов’язково потрібно отримати танкерний сертифікат або танкерний робочий диплом, які підтверджують достатню кваліфікацію та рівень знань моряка для роботи на танкерному флоті. Курс навчання може бути початковий або розширений, залежно від посади та вимог судновласника.

Початкова підготовка до роботи на танкерному флоті необхідна рядовому складу, крім донкермана і боцмана. Також початкова підготовка потрібна молодшому командному складу: 3, 2 помічнику штурмана; 3,4 механікам.

Танкерний робочий диплом за розширеною програмою необхідний старшому командному складу екіпажу, а також донкерману та боцману.

Рабочий диплом

Початкова підготовка для проведення вантажних операцій на нафтових танкерах та танкерах хімовозах

Рабочий диплом

Початкова підготовка для проведення вантажних операцій на газових танкерах

Рабочий диплом

Спеціаліст для проведення вантажних операцій на нафтових танкерах за розширеною програмою

Рабочий диплом

Спеціаліст для проведення вантажних операцій на танкерах хімовозах за розширеною програмою

Рабочий диплом

Спеціаліст для проведення вантажних операцій на танкерах газовозах за розширеною програмою

 • Питання

  Робота на танкерний флот для рядового складу?

  Відповідь

  Робота на танкерному флоті для рядового складу вимагає особливої підготовки та отримання додаткових документів для танкерів. Залежно від вимог судновласника, моряку потрібно буде отримати або лише сертифікат для роботи на танкері, або танкерний робочий диплом. Ми рекомендуємо всім морякам, котрі планують працювати на танкерному флоті, отримати танкерний робочий диплом. У такому разі, напрацьований досвід на танкері буде зарахований ІПДМ для подальшого присвоєння або підтвердження посади.

 • Питання

  Чи можна влаштуватися на танкер у старт?

  Відповідь

  Робота на танкері, це чудова стартова площадка для молодого спеціаліста. За наявності необхідних документів та пройденої підготовки для роботи на танкері, трудоустроюватися може навіть спеціаліст-початківець.

 • Питання

  Робота на танкері – шкода для здоров'я? Робота із небезпечними речовинами.

  Відповідь

  Танкери перевозять вантажі із високим рівнем токсичності. Під час рейсу може виникати витік. Незважаючи на те, що роботи виконуються у спеціальних захисних костюмах, ймовірність отруїться досить висока. Для тих, хто не бажає наражати своє здоров'я на небезпеку, варто влаштовуватися на танкери, що перевозять харчові продукти. Якщо вибирати роботу на суднах, які перевозять токсичні речовини, варто вибирати кораблі, спущені на воду недавно. У старих судах дуже висока ймовірність протікання.

Вам потрібна допомога у оформленні танкерних документів?

Скомплектуємо документи та допоможемо отримати у потрібні терміни

  Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.