Шановні моряки, ми продовжуємо консультувати і допомогати вам! У єдності наша сила. Слава Україні! 

Верифікація морських документів для виїзду за кордон

Верифікація стала невід’ємною частиною оновлення та отримання морських документів ще з моменту створення електронного кабінету моряка. У сучасних реаліях поняття «верифікації документів» набуло ще одного, не менш важливого, сенсу.

2 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України підписав правила виїзду морських спеціалістів за кордон.

Відповідно до постанови №992 виїжджати можуть моряки, які здобули свою кваліфікацію до 24 лютого 2022 року, та курсанти для проходження практичної підготовки.

Щоб ці дві категорії моряків могли безпроблемно виїхати за межі України, слід підготувати необхідний комплект документів і отримати відповідне підтвердження від Морської Адміністрації. Саме для отримання цього підтвердження морякам і доведеться пройти верифікацію документів.

Процес проходження моряками верифікації документів та отримання підтвердження про те, що вони мають необхідну кваліфікацію, можна розділити на етапи:

 1. Реєстрація на сайті Морської адміністрації. Зареєструватись ви можете, перейшовши за посиланням https://seaman.marad.gov.ua/register.
 2. Оцифрування морських документів та їх завантаження у форму на сайті.

Моряк має підвантажити у форму на сайті такі документи:

 • паспорт моряка (перший розворот документа з фото);
 • робочий диплом та підтвердження до нього (кожен документ з двох сторін);
 •  навчальний диплом (на підставі якого було отримано робочий диплом; завантажити слід лише одну сторону диплома, де зазначено спеціалізації та рівень, здобутої освіти);
 • фото моряка в білій сорочці з краваткою;

Фотографію слід підвантажити у високій якості.

Що стосується скан-копій ваших навчальних та кваліфікаційних документів, завантажувати треба не просто кольоровий скан документа, а його попередньо завірену копію.

Як це зробити:

 • зробіть кольорову копію вашого документа;
 • самостійно завірте його. Ручкою синього чи чорного кольору напишіть поряд на копії документа: «згідно з оригіналом», ваше ПІБ, підпис, дата засвідчення. Запевняти треба українською мовою.
 • відскануйте завірену копію документа.

3.Чекати поки що завантажені скан-копії документів пройдуть верифікацію в Морській адміністрації.

Статус процесу верифікації документів моряк може відстежувати у профілі на сайті. Терміни верифікації варіюються і залежить від завантаженості співробітників Морської Адміністрації у період.

4.Отримати підтвердження про наявність необхідної кваліфікації.

Після розгляду заявки та успішного проходження верифікації, в особистому обліковому записі на сайті Морської Адміністрації моряк отримує підтвердження про наявність необхідної кваліфікації. Підтвердження можна завантажити та роздрукувати. Також, воно буде доступне 30 робочих днів (термін дії підтвердження) в особистому обліковому записі моряка.

Після закінчення 30 робочих днів моряк, за потреби, може залишити повторну заявку на отримання підтвердження і Морська Адміністрація видасть йому цей документ новою датою.

За наявності підтвердження моряк може далі звернутися у військкомат для отримання документів, що дозволяють його виїзд за кордон.

Якщо у вас залишилися питання щодо верифікації документів на сайті Морської Адміністрації, можете поставити запитання нашому менеджеру.

Залишіть запит через форму або зателефонуйте нам, будемо раді проконсультувати і допомогти з вирішенням питання, що хвилює вас.

Верифікація морських документів для виїзду за кордон

  Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.