Шановні моряки, ми продовжуємо консультувати і допомогати вам! У єдності наша сила. Слава Україні! 

Питання моряків щодо танкерних документів

Часті питання моряків

 • Питання

  Кому потрібний робочий диплом за розширеною програмою?

  Відповідь

  Танкерний робочий диплом за розширеною програмою необхідний старшому командному складу екіпажу, а також донкерману та боцману.

 • Питання

  Змішаний тип судна (нафта/хімія) які документи потрібні?

  Відповідь

  Для роботи на змішаному типі судна потрібні танкерні робочі документи: робочий диплом та сертифікати. При зміні типу танкера (наприклад, перехід на нафту-хімію з газовозу) необхідно оновити робочі документи.

 • Питання

  Чи можна працювати на танкерному флоті лише з сертифікатом (без робочого диплома)?

  Відповідь

  Це залежить від того, яку посаду ви плануєте обіймати і вимог судновласника. Деяким судновласникам не важливо наявність танкерного робочого диплома, досить лише сертифіката (початкового чи розширеного).

 • Питання

  Робота на танкерному флоті для пересічного складу?

  Відповідь

  Робота на танкерному флоті для рядового складу вимагає особливої підготовки та отримання додаткових документів для танкерів. Залежно від вимог судновласника, моряку потрібно буде отримати або лише сертифікат для роботи на танкері, або танкерний робочий диплом. Ми рекомендуємо всім морякам, котрі планують працювати на танкерному флоті, отримати танкерний робочий диплом. У такому разі, напрацьований досвід на танкері буде зарахований ІПДМ для подальшого присвоєння або підтвердження посади.

 • Питання

  Який потрібний досвід роботи для присвоєння розширеного танкерного диплома?

  Відповідь

  Для присвоєння розширеного танкерного диплома у моряка має бути напрацьований досвід на танкері або 3 місяці у відповідній основному робочому диплому посади, або 1 місяць з урахуванням виконання вантажно-розвантажувальних робіт.

 • Питання

  Правила та особливості зміни флоту на танкерний.

  Відповідь

  Для зміни флоту з будь-якого на танкерний необхідно: - оновити робочі документи та отримати танкерні робочі документи; - пройти тестування від компанії-судновласника; Враховуйте, що при зміні флоту можливе працевлаштування на посаді нижче, ніж прописано у вашому актуальному робочому дипломі. Це пов'язано зі специфікою роботи, яка потребує особливих навичок та знань. Після отримання досвіду на танкері на посаді нижче, ви зможете працевлаштуватися на посаду, що відповідає вашому робочому диплому.

 • Питання

  Чи можна влаштуватися на танкер у старт?

  Відповідь

  Робота на танкері, це чудовий стартовий майданчик для молодого спеціаліста. За наявності необхідних документів і пройденої підготовки для роботи на танкері, працевлаштуватися може навіть спеціаліст-початківець.

 • Питання

  Вимоги стану здоров'я моряка для працевлаштування на танкерний флот.

  Відповідь

  Кожна судновласникська компанія висуває певні вимоги стану здоров'я своїх моряків. Перед відходом у рейс моряки проходять медкомісію під вимоги конкретної компанії. Моряк має бути здоровим фізично і психічно здоровим. Особливих вимог немає.

 • Питання

  Робота на танкері – шкода для здоров'я? Робота із небезпечними речовинами.

  Відповідь

  Танкери перевозять вантажі із високим рівнем токсичності. Під час рейсу може виникати витік. Незважаючи на те, що роботи виконуються у спеціальних захисних костюмах, ймовірність отруїться досить висока. Для тих, хто не бажає наражати своє здоров'я на небезпеку, варто влаштовуватися на танкери, що перевозять харчові продукти. Якщо вибирати роботу на суднах, які перевозять токсичні речовини, варто вибирати кораблі, спущені на воду недавно. У старих судах дуже висока ймовірність протікання.

 • Питання

  Тривалість контрактів танкерному флоті.

  Відповідь

  Тривалість контрактів на танкерному флоті відрізняється меншою тривалістю щодо контрактів на торговому флоті. Це пов'язано, насамперед, зі специфікою вантажу, що перевозиться, і його щодо високого рівня токсичності.

 • Питання

  Чи потрібний кадету танкерний робочий диплом?

  Відповідь

  Як правило, кадети ще не мають основного робочого диплома, відповідно отримати танкерний робочий диплом у нього просто не вийде. У такому разі для роботи буде достатньо танкерного сертифікату. Якщо моряк має робочий диплом рядового складу і він працевлаштований на посаді кадета, танкерний робочий диплом потрібно отримати. Насамперед, це необхідно для того, щоб напрацьований на танкері досвід зарахувався моряку для подальшого присвоєння або підтвердження.

 • Питання

  Додаткові документи до роботи на танкерному флоті.

  Відповідь

  Для роботи на танкерному флоті обов'язково необхідно мати танкерний сертифікат або робочий диплом. Курс навчання може бути початковий або розширений, залежно від посади та вимог судновласника.

 • Питання

  Якщо міняти флот із LPG на LNG (або навпаки) чи потрібно оновлювати робочі документи?

  Відповідь

  Оновлювати робочі документи при переході з LPG на LNG немає необхідності, оскільки обидва ці типи судна підпадають під поняття "газовезу" і вимоги до працевлаштування, як правило, не відрізняються. Додатково краще уточнити у судновласника.

 • Питання

  Яких посад потрібна початкова підготовка до роботи на танкерах?

  Відповідь

  Початкова підготовка до роботи на танкерному флоті необхідна рядовому складу, крім донкермана і боцмана. Також початкова підготовка потрібна молодшому командному складу: 3, 2 помічнику штурмана; 3,4 механікам.

 • Питання

  Все життя працював на наливному танкері. При переході на танкер нафтохімія, чи потрібно робити робочий диплом з розширеної хімії?

  Відповідь

  Так, найскладніше, що необхідно отримати танкерний робочий диплом за розширеною програмою, а початкового робочого диплома не було. У таких випадках треба розбирати процес і відштовхуватися від індивідуального випадку конкретного моряка.

 • Питання

  Я кухар судновий. Які документи слід оформити для роботи на танкері?

  Відповідь

  Для роботи кухареві на танкерному флоті необхідний танкерний робочий диплом або танкерний сертифікат, залежно від вимог судновласника. Однак, на танкерному флоті при скороченому екіпажі, часто буває, що кухар працює на суміжній посаді (наприклад, кухар-матрос). У такому разі моряк бере участь також у швартувальних або розвантажувальних операціях - танкерний робочий диплом обов'язковий.

 • Питання

  Pumpman. Який потрібний робочий диплом для роботи на танкері?

  Відповідь

  Для роботи на танкерному флоті донкерман обов'язково необхідний розширений танкерний диплом, тому що він безпосередньо відповідає за розвантажувальні та завантажувальні операції, тобто. несе велику відповідальність за збереження вантажу та безпеку комскладу.

 • Питання

  Які необхідні документи для роботи на танкері газовому механіку?

  Відповідь

  Для роботи на танкері газового механіка необхідні робочі документи 3 механіка, або робочі документи рефрижераторного механіка.

 • Питання

  Що таке миття сирою нафтою і для чого треба?

  Відповідь

  Для очищення танків від залишків нафтопродуктів нафтоналивні судна мають систему миття танків сирою нафтою. Миття танків проводять спеціальними миючими машинами. Для того, щоб моряки набули навичок у використанні даного обладнання, йому необхідно звернутися до навчально-тренажерного центру та пройти навчальний курс.

 • Питання

  Що таке інертні гази та для чого треба?

  Відповідь

  Інертний газ - суміш газів, що містять кисень у кількості недостатній для підтримки горіння вуглеводнів. Система інертних газів - загальносудова система, призначена для охолодження, очищення димових газів від сажі та оксидів сірки, осушення їх та подачі у вантажні приміщення нафтових танкерів та газовозів з метою створення вибухо- та пожежобезпечної атмосфери з низьким (до 5 - 6%) вмістом кисню . Для того, щоб моряки набули навичок у використанні суднових систем інертних газів, йому необхідно звернутися до навчально-тренажерного центру та пройти навчальний курс.

 • Питання

  Компанія потребує сертифіката використання дихальних апаратів. Де пройти курс?

  Відповідь

  Для роботи на танкерному флоті судновласник може зажадати у моряка сертифікат, що підтверджує навички використання дихальних апаратів. Дихальні апарати призначені для захисту органів дихання та зору людини під час роботи в атмосфері, непридатній для дихання (підвищена концентрація отруйних речовин або збіднена киснем атмосфера). Саме за таких умов доводиться працювати морякові на танкері. Для отримання даного сертифіката моряку слід звернутися до спеціалізованого навчально-тренажерного центру та пройти навчальний курс за цим напрямком.

 • Питання

  Чому якщо робота хороша, висока зарплата, завжди багато вакансій на танкерах?

  Відповідь

  Висока вимога до кандидатів та їх морських документів. Навіть якщо молодий спеціаліст має диплом про морську освіту, перед прийняттям на роботу йому наполегливо порадять пройти досить дорогі танкерні курси. Такі вимоги існують у зв'язку з тим, що вантажі, що перевозяться танкерами, мають властивості вибухати або спалахнути без попередження. Якщо танкер перевозить нафту, то обслуговуючий персонал має бути готовий до постійних перевірок та суворого контролю. Найменша помилка може призвести до загибелі людей або масштабної трагедії.

Задати питання

Вашого питання немає у списку?

  Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.

  Вам потрібна допомога у оформленні танкерних документів?

  Скомплектуємо документи та допоможемо отримати у потрібні терміни

   Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.