Шановні моряки, ми продовжуємо консультувати і допомогати вам! У єдності наша сила. Слава Україні! 

Важливо! Зміни в системі дипломування моряків

30 грудня 2022 року Кабінет Міністрів України опублікував Постанову №1499. Ця постанова була сформульована на підставі Міжнародних Конвенцій та статті 51 Кодексу торговельного мореплавання України.

Мета постанови – відрегулювати систему сертифікування та дипломування моряків в Україні під міжнародні стандарти ПДНВ. Постанова №1499 ще не набула чинності та реалізовуватиметься поступово, у міру погодження змін із державними структурами та сервісними консультаційними центрами. Після реалізації всіх частин постанови та внесення правок буде опубліковано остаточний вид документа, який набуде чинності.

Основні зміни, які мають бути реалізовані:

  1. академічного ступеня “бакалавр” тепер достатньо для того, щоб отримати робочі документи старшого офіцерського складу: капітана та старшого механіка;
  2. скасовуються деякі звання командного складу, інші перейменовуються згідно з ПДНВ;
  3. спрощуються вимоги до присвоєння нової, вищої посади та до першого присвоєння робочих документів;
  4. оновлено перелік причин відхилення стажу під час верифікації. Виключено деякі поширені причини, такі як циферне позначення дат списання та посадки на судно, записи зі скороченнями та абревіатурами;
  5. скориговано списки необхідних сертифікатів для різних посад. Деякі сертифікати тепер видаватимуться один раз і не матимуть терміну закінчення.
  6. курси підвищення кваліфікації залишаються обов’язковими для присвоєння нової посади. Для поновлення існуючого робочого диплома курси поновлення кваліфікації необхідні в тому випадку, якщо у моряка недостатньо стажу для поновлення документів.

Фахівці нашої компанії ретельно стежать за оновленнями у законодавстві України, впровадженням нових програмних забезпечень та створенням інформаційних центрів для моряків. У разі виникнення питань, можете звернутися на нашу гарячу лінію. 

У Вас залишились питання?

Ми з радістю проконсультуємо вас щодо актуальних змін, які вже набули чинності та докладно пояснимо механізм отримання робочих документів саме у вашому випадку.

    Ваш телефон потрібен нам тільки для зв'язку з вами, щоб уточнити питання або відразу відповісти. Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності даних.